menu.svg
adobestock_137631676.jpeg

11. 11. 2021  Mladá fronta Dnes - Miroslava Strnadová, strana: 14, rubrika: Severní Čechy

 


DESET LET ROZESTAVĚNÝ DŮM V ŽATCI JE HOTOV


Žatec - Po více než 10 letech dokončila společnost JTH známého developera Jaroslava Třešňáka výstavbu bytového domu u žatecké prodejny Tesco. Do pětipodlažního domu s 28 byty investovala 38 milionů korun.
"Jsou zde bytové jednotky o dispozicích 2+1, 1+kk až 3+kk s výměrami od 35,9 až do 69,5 m2. Vnitřní uspořádání odpovídá moderním trendům bydlení. Kuchyně je propojená s obývacím prostorem, některé byty disponují balkonem," popsal zástupce firmy Roman Wurzel.
Ceny bytů se pohybují v rozmezí mezi 50 a 52 tisíci za metr čtvereční. Za menší byt 1+kk zaplatí zájemce necelé dva miliony korun, za střední 2,5 milionu a za třípokojový byt 3,5 milionu korun. "Zájem o byty je velký, už uzavíráme smlouvy o budoucí kupní smlouvě," dodal Wurzel s tím, že do konce roku by měl objekt projít kolaudací. U domu jsou k dispozici i parkovací místa.
Společnost JTH koupila pozemky v lokalitě Klín zhruba před 15 lety. Vyrostl zde obchod Tesco a jeden bytový dům. Budování druhého se po čase zastavilo a na místě tak stála asi 10 let hrubá stavba. Dokončení projektu přerušil malý zájem o byty ve městě a neshody s tehdejším vedením radnice. Až loni se město s firmou a Jaroslavem Třešňákem dohodlo, že dům dokončí. "Potkali jsme se, vše jsme si vyříkali, a co slíbil, to dodržel a dnes dům stojí," uvedla starostka Zdeňka Hamousová (zvolena za ANO).
Skupina JTH má v lokalitě stavební povolení ještě na šest dalších bytových domů, které by ráda postupně vybudovala. "Zvenku by vypadaly všechny stejně, ale uvnitř se budou lišit. Počítáme u nich i s vybudováním podzemních garáží," sdělil Třešňák.