menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


DEVELOPER TŘEŠŇÁK CHYSTÁ NÁKUPNÍ ZÓNU U LOVOSIC


Lovosice – Nové obchodní centrum s obchodním domem Kaufland plánuje u Lovosic postavit společnost JTH Holding známého teplického developera Jaroslava Třešňáka. Nákupní areál má stát na okraji městské průmyslové zóny, na pozemcích o rozloze téměř 39 tisíc metrů čtverečních.

"Řešený pozemek pro navrhovanou výstavbu se nachází v jižní nezastavěné části obce Lovosice, na křižovatce Siřejovické ulice a komunikace I/15," informovala firma v oznámení, jež odeslala na krajský úřad k posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Dotčené orgány a veřejnost mají možnost se k záměru vyjádřit do 24. dubna.

Plánovaná výstavba je podle dokumentace v souladu s územním plánem města. "Areál obchodního centra se nachází v průmyslově komerční zóně, kde sídlí již řada firem, nebo jsou zde plánované záměry s podobným účelem. Na pozemku je v tuto chvíli zatravněná plocha bez konkrétního využití," píše se dále v oznámení.
Kromě samotného obchodního domu o rozloze více než 5 tisíc metrů čtverečních chce firma v areálu postavit i parkovací plochy, zásobovací dvůr a retail (objekt s nájemními jednotkami určenými pro maloobchodní prodej nepotravinového zboží). Součástí záměru má být celkem 289 parkovacích míst, z nichž deset bude vyhrazeno pro invalidy a deset pro matky s dětmi.

Stavba nákupního centra by měla začít v příštím roce a podle zveřejněné dokumentace by měla trvat nejpozději do roku 2025. "Hotovo by mohlo být už do listopadu 2023," věří ale Jaroslav Třešňák.