menu.svg
adobestock_137631676.jpeg

03. 07. 2021  Teplický deník  - Petr Málek, strana: 51, rubrika: Příloha - Deník extra

 


RUINA V MLÝNSKÉ JEŠTĚ LETOS PADNE


Jedné z největších ohyzdností Teplic svitla naděje. Místní developer představil plány na proměnu Mlýnské ulice.

Teplice - Ruinu v Mlýnské ulici odstraním, vzkázal Tepličanům developer Jaroslav Třešňák. Na mysli měl nevzhledné torzo nedostavěného lázeňské ubytovny, jeden z největších vředů Teplic. Nemovitost koupil, na jejím místě chce vybudovat důstojnou spojnici centra města a Prosetic.

Ve vizualizacích, které má Deník k dispozici, se například objevuje lávka pro pěší přes "kaňon" Mlýnské.
Vzniknout by zde mohly i terasové domy pro bydlení. V první fázi půjde k zemi letitý objekt, ve kterém jsou bezdomovci a dělají tu nepořádek. "Na projektu pracujeme už půl roku. Cílem je proměnit tuto část Teplic na místo, kterým budou lidé procházet a spokojeně říkat, že jsou v lázeňském městě," uvedl na zasedání teplických zastupitelů architekt Petr Sedláček z ateliéru MiSe.

Náměstek primátora Jiří Štábl chtěl znát časovou vizi. Tázal se po termínech demolice a následné výstavby. "V tuto chvíli je to otázka finanční," podotkl Sedláček zastupující developera Třešňáka. Zároveň vyřkl domněnku, že by ruina mohla být do konce letošních letních prázdnin pryč. To potvrdil také přímo Jaroslav Třešňák. "Koupil jsem ji, je to zatím na katastru, pak budeme jednat dál," sdělil Deníku.

SÁDLO BEZDOMOVCŮ

Nikdy nefunkční obří budova z cihel a betonových panelů měla být původně ubytovnou pro zaměstnance lázní. Za socialismu se ale nedokončila, a tak několikapatrový průhledný skelet od té doby chátrá. Je to místo pro bezdomovce. Oto Kovanda z komunitního centra White Light Teplice přiblížil, že se tu během roku vystřídá přibližně padesátka lidí různého věku z ulice. "Ne všichni jsou závislí na drogách. Pro některé to je prostě jen zvolený způsob života," zmínil.

V minulosti se v tomto objektu stalo několik smrtelných nehod. Žena propadla výtahovou šachtou, jeden z tamních bezdomovců nepřežil v noci mrazy. Záchranka tu zasahovala i u řady úrazů, hasiči sem zase pravidelně vyjíždějí k požárům.