menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


TŘEŠŇÁK OTEVŘEL LUXUSNÍ LETOVISKO U MOŘE


V Teplicích podobně jako dalších městech v kraji mu nadávají, že bourá staré objekty a staví místo nich obchodní centra. V Chorvatsku ho teď naopak chválí, že jim tam teplický podnikatel podpořil cestovní ruch.

"Jaroslav Třešňák v zátoce letoviska Rijeka vybudoval během dvou let luxusní hotel s výhledem přímo na mořskou hladinu, vlastním balneoprovozem, několika restauracemi a pokoji v různých cenových relacích. To vše za 2,7 miliardy korun. Už jsme o tom v minulých dnech psali, teď jsme získali celé album fotek, jak to tam vypadá. Luxus v mořské zátoce. O provoz nového letoviska se stará hotelová skupina Hilton. Tedy řetězec, který by měl provozovat také nový hotel, jež chce teplický podnikatel postavit také v centru Teplic.
"S hotelem v Chorvatsku se mi splnil sen. Je to nové místo, kam zavítají každý rok tisíce hostů. Vytvořil jsem zároveň mnoho pracovních míst. Jsem přesvědčený, že tento trend bude pokračovat. Pokud jde o ubytování turistů, náš hotel posunul tuto destinaci na mnohem vyšší úroveň. Jsem si jist, že tento trend bude pokračovat,"" svěřil se generální ředitel společnosti JTH Holding Teplice Třešňák.

Plány se mu začaly rodit v hlavě už v roce 1983, kdy na Jadran přijel stopem coby student se spacákem a pár konzervami. V místě se seznámil s Borjanem Brnčićem. A právě s ním se, tehdy spíše s nadsázkou, domluvili na budoucích plánech. Přespával u něj a v jeho doprovodu poznával chorvatskou krajinu. Přátelství nepominulo, naopak vygradovalo do podnikatelské spolupráce. Světlo světa tak spatřily plány na výstavbu hotelového areálu na pobřeží Jaderského moře.
Pozemky pro hotelový komplex získával Třešňák postupně. "Za úplně první parcelu jsem tehdy zaplatil deset tisíc korun za metr," vzpomíná na začátky svého snu. Od města následně nakoupil pozemky o rozměru čtyř fotbalových hřišť v přepočtu za asi 122 milionů korun. Stavební povolení získal v roce 2015. Vlastní projekt nazvaný Hilton Rijeka Costabella Beach Resort and Spa začal stavět až v roce 2019. První hosty hotelu se 132 pokoji a 62 vilami a apartmány tu přivítal letos.
Na projekt za 2,7 miliardy korun získal půjčku od banky, která mu poskytla přibližně polovinu konečné sumy. Zbytek zainvestoval ze svého. K hotelu patří šest restaurací a barů, balneoprovoz a odpočinková místa. Hostům slouží rovněž soukromá pláž, ale také venkovní prostory pro pořádání akcí.

V čele restaurací je nejmladší chorvatský kuchař s michelinskou hvězdou Deni Srdoc a spolu s ním vede restaurace a bary šéfkuchař Miljenko Kosanovic. Nový resort v Rijece s českým majitelem je součástí věrnostního programu Hilton Honors, který zahrnuje 18 značek hotelů Hilton. Hosté si mohou rezervovat pokoje přímo prostřednictvím oficiálních kanálů Hilton, ale také přes různé turistické agentury. Desetidenní pobyt vyjde jednoho člověka včetně doprovodných služeb na přibližně 60 tisíc korun.
Podle výkonného viceprezidenta společnosti Hilton Simona Vincenta plánuje hotelový řetězec otevřít jen v tomto roce 40 nových zařízení v celé Evropě, a to i navzdory obtížím ohledně covidu-19, pokud jde o volný čas a cestování.

URL| https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/teplicky-developer-tresnak-hotel-jadran-hilton-rijeka-2.html