menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


V TEPLICÍCH PŘIBUDE VÍCE NEŽ 170 BYTŮ


Trojici domů plánuje postavit ve čtvrti Nová Ves developer Jaroslav Třešňák. Nejprve by měl být hotov šestipodlažní dům s 59 byty.

Trojici domů s více než 170 bytovými jednotkami plánuje v příštích letech postavit v Teplicích na Nové Vsi společnost JTH Apartments Novoveská patřící do holdingu developera Jaroslava Třešňáka. V první fázi vyroste poblíž majestátního věžového vodojemu šestipodlažní objekt s 59 byty, jehož výstavba vyjde zhruba na 150 milionů korun. "Od roku 2008 máme v lokalitě stavební povolení na tři domy. Stavba prvního bude zahájena v únoru," uvedl Roman Wurzel, vedoucí oddělení prodeje JTH Holding.

Podle Třešňáka je lokalita výhodná hlavně pro rodiny s dětmi. "Věřím, že to pro Teplice bude velká událost, po roce 1989 se tady mnoho nových bytů nepostavilo," podotkl.

Podobně to vnímá i teplický primátor Hynek Hanza (ODS). "Bytová výstavba ve městě skutečně pokulhává a je dobře, že tu vznikne další kapacita bydlení. Jsem rád, že se pan Třešňák po mém doporučení vrátil ke starší studii, již měl v lokalitě zpracovanou dlouho," zmínil Hanza.

Ceny bytů o dispozicích 2+kk, 3+kk a 4+kk, jejichž provedení má být vysoce nadstandardní, se budou pohybovat v rozmezí od 3 do téměř 7 milionů korun. Pokud vše půjde, jak má, noví majitelé se do nich nastěhují na Vánoce 2023." Celý areál bude oplocený, protože chceme, aby se tam lidé cítili bezpečně. Parkovací místa budou jak v prvním podzemním podlaží, tak i v okolí domu," přiblížil Wurzel.