menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


03.05.2019

Skupina JTH - Váš parťák pro volný čas a sportovní vyžití v Teplicích - slavnostně otevřela lanový park

Slavnostní přestřižení pásky v Lanovém parku Teplice si nenechaly ujít desítky pozvaných hostů. Nechyběli představitelé Krajského úřadu Ústeckého kraje, zástupci města Teplice, starostové a starostky z měst a obcí v teplickém regionu a také zástupci mateřských, základních i středních škol z celého Ústeckého kraje. Všechny přivítal statutární ředitel Skupiny JTH Jaroslav Třešňák.

„ Kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky, musí navštívit náš nový lanový park, který je aktuálně největším v Ústeckém kraji. Investice na jeho pořízení dosáhly částky okolo 32 milionu korun. Park je určený nejširší veřejnosti - jednotlivcům i kolektivům, dětem, mládeži, dospělým,  sportovním klubům,  zájmovým kroužkům a všem, kteří chtějí zažít netradiční sportovní zážitek. Je skvělou možností, jak uskutečnit tak trochu jiný školní výlet, firemní teambulding nebo sportovní den. A dětem zde můžete uspořádat rovnou i narozeniny. Naše zázemí s občerstvením a venkovní terasa s posezením, kdy nejmenší mohou za dohledu doprovodu pilovat svůj lezecký um, tomu přímo vybízí. Rád bych touto cestou pozval k návštěvě nejen všechny obyvatele Teplic, ale i turisty, kteří do našeho města zavítají, “ uvádí Jaroslav Třešňák.

„Do Teplic jezdím velmi rád a těší mě, že zde vzniklo místo, které smysluplně a hlavně aktivně vyplní volný čas nejen dětem, ale i dospělým,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd, který slavnostně přestřihl pásku. 

Adrenalinový park najdete na unikátním místě a to přímo na střeše nově postaveného Kauflandu v centru města a v blízkosti fotbalového stadiónu Na Stínadlech.  Areál nabízí tři trasy -  dětskou, rodinnou a lanovku.
„Ke zdolání překážek není třeba zvláštní fyzické síly. U nás si užijete zábavu i adrenalin a  navíc zvýšíte svou kondici a obratnost.  Dětská trasa je určena dětem  od 3 let. Trasu tvoří okruh se 14 domečky na ocelových sloupech.  Druhým celkem je Rodinná   trasa s 12 překážkami, které jsou instalovány mezi ocelové sloupy s přestupními plošinami.  Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s dospělou osobou. Tyto dva úseky dosahují délky přibližně 2 x 34 metrů.  Poslední  atrakcí je Lanovka, která návštěvníkům umožňuje prostřednictvím kladky sjezd na napnutém laně mezi sloupy a celek parku uzavírá,” prozrazuje ředitelka sportovních aktivit JTH Fitness s.r.o. Eva Loos.   
Cena vstupného je rozdělena dle okruhů a věkových kategorí a pohybuje se od 79 Kč. Součástí lanového parku  je také kavárna , otevřená vždy během provozní doby centra. K zakoupení jsou  káva, nealkoholické nápoje, nanuky a další dobroty.       

„ Naše lanové centrum přivítá rovněž návštěvu mateřských a základních škol, ale i účastníky letních a příměstských táborů. Pro školská zařízení jsme do konce školního roku navíc připravili zvýhodněné skupinové vstupné, ”  uvádí Jaroslav Třešňák a přidává pozvání na oslavu Dne dětí, která proběhne v sobotu 1. června v novém areálu lanového parku a na parkovišti Kauflandu. Účast na Dětském dni pod patronací  Skupiny JTH, parťáka pro volný čas a sportovní vyžití v Teplicích, potvrdila jednotka profesionálních hasičů z Teplic, SDH Proboštov, Městská policie Teplice i Městská police Dubí. 

Veškeré informace o vstupném, otevírací době a možnostech rezervace naleznete
na www.lanovyparkteplice.cz.