menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


09.11.2015

Demolice zimního stadionu byla zahájena

Závěr roku 2015 přináší všem obyvatelům Teplic i jeho návštěvníkům dobrou zprávu. „Trosky zdemolovaného stadionu v Teplicích budou odstraněny a místo tak přestane být ostudou našeho města. Pevně věřím, že lidé v Teplicích budou potěšeni tím, že se tato část města po dlouhých čtyřech letech konečně změní. Vždyť už samotný příjezd do Teplic byl velkou ostudou, protože první, co každý viděl, byly právě tyto ošklivé trosky kdysi slavného zimního stadionu. Nyní se vše změní,“ uvedl při zahájením demoličních prací v Teplicích u bývalého zimního stadionu Jaroslav Třešňák.
O průběhu demoličních prací bude veřejnost v Teplicích pravidelně informována. „Práce budou probíhat od 19. listopadu a jsem přesvědčen, že již v blízké době toto nehezké místo ani nepoznáte. Naším společným cílem je vrátit městu Teplice jeho krásu.  Demoliční práce, pokud počasí dovolí, budou probíhat po celý prosinec a dokončovací práce drtičky nastanou v lednu tak, aby do konce ledna 2016 byla celá demolice ukončena“, doplňuje Jaroslav Třešňák.
Zahájení demolice bývalého zimního stadionu v Teplicích kvituje i samotné město Teplice. „Jsme nesmírně rádi, že trosky stadionu zmizí a v blízké době zde vznikne něco nového a pěkného. Problém se zimním stadionem nás trápil několik let a je dobře, že soukromý investor v podobě Jaroslava Třešňáka, zahájil demolici objektu. Myslím, že i tuto činnost uvítají všichni lidé v Teplicích,“ uvedl na tiskové konferenci náměstek primátora města Teplice Hynek Hanza. 
„Je velmi dobře, že torzo zimního stadionu zmizí. Jsem potěšena tím, že v budoucnosti by se zde mělo objevit i sportoviště, které budou moci využívat lidé z Teplic,“ uvedla náměstkyně primátora města Teplice Radka Růžičková. Ta i potvrdila informace k výstavbě nového zimního stadionu, který vyroste vedle sportovní haly. „V současné době se připravuje projekt, v běhu je stavební povolení, projektová dokumentace. Do několika týdnů bychom měli dostat celkový projekt do ruky a budeme znát tak i celkový rozpočet nového zimního stadionu,“ doplnila Růžičková.
A co bude stát na místě bývalého zimního stadionu, jehož trosky jdou v těchto dnech k zemi? „V současné době ještě není rozhodnuto, co zde vznikne. Jisté je ale jedno, že se obyvatelé Teplic mohou těšit na kulturní, obchodní a zejména sportovní centrum. Nyní je podstatné, že zmizí trosky zdemolovaného stadionu v Teplicích a celé toto místo u frekventované silnice E55 už přestane být ostudou našeho města,“ dodal závěrem Jaroslav Třešňák.

Historie:

Stadion byl postaven v letech 1972 - 1976, do provozu uveden v září 1976. Na tehdejší dobu to byl velmi reprezentativní stánek, který v prvních 10 letech své činnosti byl často využíván reprezentačním mužstvem ČSSR. Dlouho byl považován za jeden z nejmodernějších stadionů v Československu. Dospělý hokej ve městě Teplice v roce 2007 definitivně skončil a od ledna 2011 ze stadionu odešla i mládež, která se odstěhovala do sousední Bíliny.

Vývoj:
Město Teplice nikdy neprojevilo o zimní stadion zájem. Podobně jako o sousední fotbalový stánek, kde má své zázemí prvoligový oddíl FK Teplice. Osudy stadionů se ale zcela liší. Zatímco fotbalový stadion se dočkal série rekonstrukcí, k naprosté špičce pořád patří a hraje se na něm nejvyšší soutěž, hokejový stadion od své stavby chátral a první tým Teplic nikdy nepřekročil úroveň třetí nejvyšší soutěže. 

Kdysi moderní stadion pro 6000 diváků prožil velmi smutný konec. Pětatřicet let starou chátrající halu se tehdejší majitelé rozhodli zbourat poté, co se jim ji nikomu nepodařilo prodat. Demoliční firma ze stadionu vytěžila, co se dalo zpeněžit (dřevo, kovy a zařízení stadionu) a následně demolice přestala. Majitelem demoliční firmy byl bezdomovec žijící na Slovensku. Původní majitelé nabízeli pozemky, obrátili se i na vedení města Teplice, které je ale koupit odmítlo a nechtělo ani ruiny odstranit na své náklady. Změna přichází v roce 2015, kdy trosky zimního stadionu v Teplicích s pozemky koupila developerská skupina JTH.