menu.svg
adobestock_137631676.jpeg

08. 09. 2021  e15.cz - Anna Křížková, rubrika: Byznys


MICHELIN PRO TŘEŠŇÁKA. RESTAURACE CHORVATSKÉHO HILTONU ZÍSKALA PRESTIŽNÍ HVĚZDU


Hotelový komplex Hilton Rijeka Costabella Resort naplňuje své vysoké ambice. Ještě před jeho otevřením se jeho teplický majitel Jaroslav Třešňák nechal slyšet, že hostům brzy nabídne michelinskou restauraci. Na splnění příslibu mu stačily dva měsíce od otevření komplexu. Hotelová restaurace Nebo v čele s vyhlášeným chorvatským kuchařem Deni Srdočem se teď smí chlubit michelinskou hvězdou, jak informuje Michelin Guide.

Během naší červencové reportáže z Třešňákova hotelového komplexu u severochorvatské Rijeky se nám ředitel firmy JTH Costabella Borjan Brnčić pochlubil, že v hotelu budou provozovat michelinskou restauraci Nebo. Jeho sdělení bylo v té době více směsí sebedůvěry a zbožného přání než faktem, ale právě se stalo skutečností.

Rezort leží mezi Rijekou a Opatijí a hotel, který zaměstná okolo tří set lidí, představuje největší investici do turistického ruchu v Rijece a jednu z největších v regionu. Hotelovou skupinu Hilton získal Třešňák jako nájemce přede dvěma lety. O výstavbu hotelu, která trvala deset let, se postarala jeho investiční a developerská skupina JTH.

Hotel nabízí 132 pokojů s výhledem na moře a 62 vil a apartmánů, podle dřívějších informací má mít celkem pět set lůžek. Kromě toho se tam nachází šest restaurací a barů, ale i spa a health klub o rozloze 3700 metrů čtverečních. Ke komplexu patří soukromá pláž a venkovní prostory pro pořádání akcí.

Přestože je v nedaleké Opatiji pětihvězdičkový Hotel Ambasador, nepovažuje jej syn hoteliéra Jaroslav Třešňák mladší, který se na rodinném byznysu podílí, spolu Brnčićem za konkurenci. "V této oblasti nemáme žádnou konkurenci. Náš rezort je největší a nejluxusnější," tvrdí Brnčić.

Třešňákova skupina do hotelu investovala prostřednictvím firmy JTH Costabella. Investice dosáhla podle serveru Croatia Week 105 milionů eur, téměř 2,7 miliardy korun. JTH není přitom jedinou českou firmou, která se angažuje v chorvatském turistickém průmyslu. Investovala do něj zejména skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka nebo miliardář František Studénka, který vlastní akvapark Aquacolors asi dva kilometry od městečka Poreč na poloostrově Istrii. Studénka provozuje několik zinkoven.

Pro developerskou a investiční skupinu JTH znamená stavba hotelu v Rijece jeden z prvních průniků do zahraničí. Dosud se orientovala spíše na Česko, kde postavila řadu bytových projektů či maloobchodních center. Projekty má kromě České republiky a Chorvatska rovněž na Slovensku.

URL| https://www.e15.cz/clanek/1383391/michelin-pro-tresnaka-restaurace-chorvatskeho-hiltonu-ziskala-prestizni-hvezdu