menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


MILIARDY DO CHORVATSKA. TEPLICKÝ PODNIKATEL OTEVŘEL V OPATIJI HOTEL PRO HILTON


Opatijská riviéra. Tohle místo na chorvatském pobřeží přitahovalo nejbohatší evropské turisty už na konci předminulého století. Přijíždějí i teď a díky víc než dvouapůlmiliardové investici z Česka jich bude skokově přibývat.

Když osmimístný privátní letoun klesal na přistání na chorvatském ostrově Krk, teplický podnikatel Jaroslav Třešňák se svou manželkou z okénka vyhlíželi svůj hotel.
Najít ho bylo snadné. Bílou stavbu zabírající plochu osmnáct tisíc metrů čtverečních vedle tyrkysového moře dost dobře přehlédnout nejde. Cesta z letiště do pětihvězdičkového hotelu mezi Rijekou a Opatijí zabere dvacet minut.
Developer Třešňák během ní vysvětluje, kde co dalšího v okolí stavěl a kde stavět teprve bude. A ještě přihazuje historku o tom, jak v zatáčce vedle Opatije v roce 1983 jako chudý student nocoval na pláži, kde mu nakoupené jídlo na druhý den během noci sežraly krysy.
Teď o kus dál může nocovat zrovna tak. Jenže tentokrát už mu pláž bude říkat pane a o chleba k snídani se bát nemusí. Pláž je totiž privátní, což je v Chorvatsku naprostá výjimka, a hlavně patří k jeho pětihvězdičkovému hotelu nesoucímu název Hilton Rijeka Costabella.
Jeho personál mu tak ráno může donést snídani až ke šplouchajícím vlnám. Turistům se hotel otevřel na konci června a Jaroslav Třešňák ho Forbesu ukázal těsně předtím, než dorazili první turisté, připravení utratit za týdenní pobyt přinejmenším sedmdesát tisíc korun.