menu.svg
adobestock_137631676.jpeg


10.08.2016

Spar v Chorvatsku slavnostně otevřen a jesle se školkou pojmou na 280 dětí

Chorvatské město Kastav má nový supermarket. Spar se rozkládá na ploše více než 1000 metrů čtverečních a má téměř tři desítky zaměstnanců. Celý projekt a stavba vznikla díky spolupráci města Kastav a teplické společnosti JTH.

„Výstavba a otevření supermarketu je úspěšným příkladem toho, jak by měl mezi sebou spolupracovat veřejný a soukromý sektor,“ uvedl starosta chorvatského města Kastav Ivica Lukanovič. Jeho slova doplňuje generální ředitel společnosti JTH Jaroslav Třešňák. „Stavět se začalo v listopadu 2015 a celý průběh výstavby proběhl bez potíží. Jsme rádi, že se nyní v srpnu 2016 povedlo otevřít a zejména je vidět, že lidé si sem cestu nachází. Vždyť v prvních hodinách od otevření navštívilo supermarket několik stovek návštěvníků,“ říká jaroslav Třešňák.

Kromě supermarketu Spar nový objekt nabídne obyvatelům Kastavu a jeho návštěvníkům také drogerii BIPA, velkého zájmu se těší kavárna. Další volný prostor bude v nejbližších týdnech zaplněn. „Zajímavostí je jistě také vytvoření školky a jeslí, které v podobném rozsahu nemají v této lokalitě žádnou konkurenci. Slavnostní otevření je naplánováno na 30. srpna 2016,“ uvedl Jaroslav Třešňák.
Jesle s školkou nabídnou rodičům šest nakombinovaných skupin, kde budou děti od jeslí až po předškoláky. „Jesle a školka celkově pojmou na 280 dětí. Celý projekt je ojedinělý nejenom ve městě Kastav, ale v celém Chorvatsku. V současné době se totiž podobné stavby dělají pouze jednopodlažní. Zde se nám podařilo vymyslet řešení, kdy budova má několik vstupů, což znamená, že vchod do jeslí a školky bude ze zadní části, takže celé školské zařízení bude od obchodů odděleno,“ prozrazuje Jaroslav Třešňák.

Zájem o nové školské zařízení je velký a v současné době je kapacita školky zaplněna. Zájem o supermarket ukázaly i první dny po samotném otevření. „Supermarket těchto kvalit v této lokalitě bylo přesně to, co zde chybělo. Jsme nesmírně rádi, že obyvatelé zde naleznou komfortní služby. To byl náš hlavní cíl při stavbě zde v Chorvatsku. Je to navíc pouze začátek intenzivnější expanze,“ řekl závěrem Jaroslav Třešňák.